JAK ZDROWO ROZPOCZĄĆ I ZAKOŃCZYĆ DZIEŃ

Dobry nastrój od rana jest dla Ciebie trudno osiągalny i bywa, że najchętniej wolałbyś pospać jeszcze do południa? A może prowadzisz nocny tryb życia i zdarza się, że częściej chodzisz w ciągu dnia niewyspany niż wypoczęty i gotowy do działania? Jeśli tylko jesteś gotowy na zmiany, najwyższa już pora zmienić przyzwyczajenia. Deficyt snu, niewłaściwe odżywianie i brak aktywności fizycznej na co dzień, to częste powody tego, że możemy czuć się źle w ciągu dnia. Przyjrzyj się więc uważnie swoim codziennym przyzwyczajeniom i uderz się w pierś! Naprawdę można czuć się inaczej.

JAK ZDROWO ROZPOCZĄĆ I ZAKOŃCZYĆ DZIEŃ

Czy wiesz o tym, że tryb życia w którym nie słuchasz potrzeb swojego ciała to tak naprawdę droga prowadząca donikąd? Jeśli więc pomimo konieczności porannych pobudek lubisz wieczorem oglądać dłużej telewizję i bagatelizujesz sygnały, które świadczą o potrzebie dłuższego snu, nic dziwnego, że w ciągu dnia będziesz czuć się zmęczony. Lubiąc kawę, być może wypijesz więcej filiżanek by poczuć większą energię, lecz w dłuższym okresie może przynieść to więcej szkody niż pożytku. W ciągu dnia nie masz czasu na odpowiednio zbilansowane posiłki a drugi posiłek w ciągu dnia jadasz dopiero wieczorem? Nie zdziw się zatem, że być może szybko przybierzesz na wadze i nie będziesz mieć ochoty na dodatkową aktywność fizyczną (nie, wyjście do sklepu po zakupy to nawet nie spacer).

AKTYWNY PORANEK

Warto rozpocząć dzień od lekkiego śniadania i ulubionej aktywności fizycznej, która pobudzi Twoje ciało i umysł do działania. Jeśli zwykle lubisz dłużej pospać i uważasz, że poranek na tego typu dodatkowe czynności zdecydowanie odpada, koniecznie zmień myślenie. Oczywiście, proces zmiany nastawienia nie będzie łatwy i pozbawiony wątpliwości, ale jeśli będziesz trzymać się swojego planu  z każdym tygodniem będzie łatwiej wytrwać w postanowieniu. Budzisz się rano kompletnie rozbita i potrzebujesz trochę czasu by zacząć cieszyć się z czegokolwiek? Zrób kilka ćwiczeń rozciągających i wskocz pod prysznic. Woda z dodatkiem cytryny i kilka chwil świadomego oddechu powinny być pomocne. Z czasem, gdy wprowadzisz, zaakceptujesz i pokochasz inne aktywności, nawet nie będziesz pamiętać ile wysiłku włożyłaś w tę zmianę na samym początku. Poranny jogging? Oczywiście, koniecznie z ulubioną muzyką w słuchawkach, która nastroi Cię pozytywnie na resztę dnia.

AKTYWNY PORANEK

OD PIĄTKU DO PIĄTKU

Ilu z nas przy życiu w ciągu tygodnia utrzymuje myśl o nadchodzącym piątku? Pora zerwać z takim schematem myślenia. Każdy dzień tygodnia może stać się tym wyjątkowym i obfitować w różne przyjemności. Jeśli dodatkowo wykluczysz nadmiar używek ze spotkań z przyjaciółmi (zwłaszcza tych weekendowych) zobaczysz jak wiele będziesz mieć czasu na inne drobne przyjemności, zamiast leczyć kaca przez następny dzień.

A może tym razem zmienicie plany i wybierzecie się na długi spacer do lasu lub w góry? Zabierzcie ze sobą pełnowartościowy prowiant i wymyślcie wspólnie atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu. Dla wielbicieli dwóch kółek dobrą opcją będą weekendowe wycieczki rowerowe, które można zaplanować w naprawdę dowolny sposób. Co w przypadku deszczowej aury? Nic straconego! Co powiesz na zdrową kolację w ulubionym towarzystwie? Możesz przygotować ją zupełnie sama  i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem w domowym zaciszu tak, jak wszyscy lubicie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj