WAKACYJNA APTECZKA BEZ TAJEMNIC. SPRAWDŹ CO WARTO ZE SOBĄ ZABRAĆ W LETNIĄ PODRÓŻ

Pakowanie walizki w której znajdziesz wszystkie potrzebne rzeczy podczas wakacyjnej podróży jest dla Ciebie wyzwaniem? Podczas gdy łatwo obejdziesz się bez dodatkowej pary butów czy kolejnego stroju kąpielowego, warto skupić się również na wyposażeniu swojej apteczki turystycznej, której nie może zabraknąć w każdym szanującym się bagażu. Dlatego też jeśli do tej pory nie przykładałaś się do tematu, a Twoje apteczkowe wyposażenie zaczynało się na plastrach a kończyło na preparacie odstraszającym komary, koniecznie zaktualizuj wiedzę. Zwłaszcza, jeśli w wakacyjną podróż zabierasz swoje dzieci lub wybierasz się w miejsce oddalone od cywilizacji.

WAKACYJNA APTECZKA BEZ TAJEMNIC. SPRAWDŹ CO WARTO ZE SOBĄ ZABRAĆ W LETNIĄ PODRÓŻ

Bo tak naprawdę, odpowiednio wyposażona apteczka jest podstawą Twojego wakacyjnego ekwipunku. Być może do tej pory nie przytrafiła Ci się podczas samotnej górskiej wędrówki ostra biegunka, lub gorączka, która uniemożliwiała dalszą aktywność. Lub może żadne dotychczasowe skaleczenie nie było na tyle poważne, by mieć w zanadrzu dodatkowe opaski uciskowe i opatrunki. Stare przysłowie mówi: do czasu. Nie daj się więc zaskoczyć sytuacji i dowiedz się, o czym nie wolno Ci zapomnieć podczas pakowania.

DOKĄD SIĘ WYBIERASZ?

Jeśli do danej destynacji wakacyjnej wybierasz się pierwszy raz, z pewnością nie jesteś pewna jak będzie wyglądała dostępność aptek w tym miejscu i czy w razie potrzeby możesz liczyć na konkretną pomoc medyczną. Dlatego też w zależności od tego dokąd się wybierasz, przeanalizuj wyposażenie apteczki pod kątem podróży każdego z uczestników, bowiem tylko wtedy możesz założyć że nic Was nie zaskoczy. Podstawą powinny być leki, które wszyscy zażywacie na stałe, leki przeciwbólowe, oraz środki opatrunkowe i odkażające na wypadek skaleczenia (wodoodporne plastry, bandaże, jałowe kompresy). Dodatkowo, jeśli wybierasz się z dzieckiem w daleką podróż, a do tej pory jazdę samochodem lub autokarem znosiło ono bez problemów, nie zakładaj, że i tym razem tak będzie. Czasem wystarczy jeden niekorzystny czynnik aby choroba lokomocyjna skutecznie pokrzyżowała Wasze plany, np.: zbyt wczesna pobudka, pusty żołądek czy zbyt intensywny zapach. Zabierz więc preparaty dopasowane do wieku osób podróżujących, tak na wszelki wypadek.

DOKĄD SIĘ WYBIERASZ?

NIESPODZIEWANE DOLEGLIWOŚCI

Do innych „niespodziewanych” wakacyjnych dolegliwości można zaliczyć biegunkę lub zaparcia. Naprawdę, nie zakładaj, że niezbędne środki na poprawę stanu zdrowia na pewno znajdziesz na miejscu. Może nie być na to czasu ani możliwości. Wybierając się w egzotyczne kraje w ogóle tego typu środki powinny zostać zakupione w większej ilości, bowiem dłuższa podróż, odmienna dieta czy stres związany z przemieszczaniem, mogą również mieć wpływ na Wasze samopoczucie.

Jeśli wybieracie się do miejsca, gdzie będziecie często zażywać kąpieli słonecznych, prócz kremu z odpowiednimi filtrami zapakuj również sprawdzone preparaty łagodzące ewentualne poparzenia słoneczne. Kefir lub maślanka z lokalnego sklepiku mogą nie zdać egzaminu lub po prostu być niewygodne w aplikacji podczas dalszej podróży. Nie zapomnij również o preparatach łagodzących ukąszenia owadów oraz przyrządu do usuwania kleszczy, niezależnie od tego gdzie się wybierasz. Szkoda aby ten niewielki pajęczak zepsuł Ci beztroską atmosferę rodzinnych wakacji i zmusił do rozmyślań na temat: czy na pewno usunęliśmy go w całości? Nie warto też tracić czasu na poszukiwanie pomocy medycznej, jeśli własnoręcznie możemy usunąć nieproszonego gościa z naszego ciała.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj